Sadrokartón

Úvod     O firme     Referencie     Partneri     Kontakt     Akcia

Pozrite si viac ako 151 referencií…
Sadrokartón

Takýmto detailom sa dá jednoducho vyhnúť
Len pre zaujímavosť Vám ukážeme niekoľko detailov, ktoré sa nám podarilo zachytiť... a ktorými by ste sa asi nechceli prezentovať pred kamarátmi, rodinou ale hlavne dennodenne sa na ne pozerať. Správnym výberom zhotoviteľa sa takýmto detailom vyhnete!

Tu sa jedná o amatérsky nakotvený izolant, pravdepodobne EPS, neviem snáď aspoň fasádny. Kotvy sú umiestnené absolútne nesprávne, v prebytočnom množstve, ale hlavne nie sú osadené v správnej hĺbke. Predpokladám, že išlo o svojpomocnú formu „zateplenia“, čo vidieť aj na spôsobe a kvalite následného armovania. Oprava takejto práce je možná len úplným odstránením už nakotveného izolantu.
Náš záver:  Škoda času a peňazí, niekedy je lepšie nechať prácu na odborníka...

Zateplovanie RD a budov certifikovaným zateplovacím systémom

Realizácia sadrokartónových stropov, priečok a dekoračných prvkov

Rekonštrukcie rodinných domov, kancelárií, nebytových priestorov...

Rekonštrukcie bytov, bytových jadier, dotváranie interiéru

<<< späť

Copyright © 2014 mtstav.sk. Všetky práva vyhradené.

NEPONÚKAME VÁM

Detail nanesenia fasádnej omietky pri okne, kde jednoznačne chýbajú rohové lišty. Otázne je ako bola osadená rohová lišta a či sa  už nedala osadiť o cca. 4cm nižšie. Tento  detail je naviac vo výške cca 1,5 m od zeme, čiže ho bohužiaľ asi nikto neprehliadne. Myslím, že cena za 4 cm lišty  sa v takomto prípade ani nedá brať do úvahy. Nepochopiteľné.

Náš záver: Asi 2 minúty  práce navyše a detail mohol byť ukážkový...

Detail nedotiahnutia ukončenia zateplenia. Je pravda, že túto stranu majiteľ domu nikdy neuvidí, pretože je od suseda, no nie je to správne ukončenie. Polystyrén, ktorý je permanentne vystavovaný poveternostným vplyvom, najmä slnečnému žiareniu časom zožltne, začne sa droliť a znehodnotí sa. Jednoduché vypenenie, použitie rohovej lišty a lepidla by  tomu všetkému zabránilo. Zmysel pre detaily a svedomitosť majstrom asi chýbal.

Náš záver:  Asi jedinú radosť z tohto detailu majú vtáky, majú si kde robiť hniezdo, ale zateplovali sme kvôli vtákom ...?

Neodborné osadenie nosných profilov v sadrokartónovej konštrukcii. Profily boli rôzne nadpájané, bez spojovacích prvkov. Pri odkrytí konštrukcie sme zistili, že ani nemuseli byť nadpájané, keby sa správne osadili. Riešenie to bolo rýchle a fušérske, preto sme to opravili. Pred niekoľkými rokmi majiteľ určite ušetril, ale dnes pri oprave už raz urobeného..?

Náš záver: Sadrokartón v konečnom dôsledku pôsobí jednoducho, ale urobiť správne konštrukciu, to chce skúsenosti  a prax...

Novostavba vymurovaná tak, ako je to vidieť na fotkách. Spodný obvodový múr v jednej úrovni, veniec a vrchný múr „utopený“ o cca 4 cm. Neviem či v roku 2013 neboli vodováhy, ale pri zateplovaní takéhoto súvislého múru je čo riešiť.  Je možné použiť rôzne hrúbky izolácie, no tým sa zateplenie zbytočne predražuje.

Náš záver: Obľúbená fráza, že „fasáda to schová“ asi prekračuje všetky medze, no bohužiaľ aj tu platila, ale zvládli sme to...

Objednajte si termín obhliadky e-mailom alebo telefonicky na  t.č.  0903 260 267.


Podľa vašich pracovných povinností  sa Vám časovo prispôsobíme.

Tu je pekne vidieť vykreslenie jednotlivých izolačných tabúl – polystyrénov. Pravdepodobne bol použitý lacnejší polystyrén, ktorý je často vyrábaný z recyklovaných granulátov ( alebo s ich prímesou) a stráca svoju objemovú hustotu a stálosť. Na prvý pohľad vyzerajú tabule rovnako ako kvalitný fasádny polystyrén, degradácia sa prejaví až časom.  

Na poslednej fotke pravdepodobne chýba ešte aj výstužná sieťka.

Náš  záver:    Na váš dom si pýtajte kvalitné a stabilné materiály, nedajte sa nalákať na lacnejšie no evidentne nekvalitnejšie materiály.

Nová omietka na fasáde. Čím je odtieň omietky tmavší( sýtejší) tým skôr sa na ňom ukážu nedokonalosti pri nanesení a následnom vyhladení omietky. Je asi pravda, že takto nanesená omietka by nevyzerala pekne ani pri čisto bielej  omietke. Podľa spojov je evidentné, že túto omietku nanášal jeden človek a presne vidieť kde sa napájal.

Náš  záver:    Sú práce , ktoré sa nedajú opraviť a preto sú na nanášanie omietky  potrební viacerí ľudia ako len jeden, a hlavne šikovní a  skúsení.

Na týchto obrázkoch môžete vidieť osadenie parapetov nesprávnej dĺžky. Pravdepodobne boli ponechané pôvodné a dom bol dodatočne zateplený, neviem. Parapetné dosky musia presahovať za okraj zateplenia, aby správne odvádzali vodu a neznehodnocovali (nielen esteticky) fasádu. Na poslednej fotke vidieť dôsledky nesprávnych parapetov.

Náš  záver:    Dbajte na správne riešenie aj takých detailov ako sú napríklad parapetné dosky. Detaily rozhodujú!